Tel ☏ : 444 4 548 / 0850 222 2 548

2. Geriatrik Romatoloji Sempozyumu

 

Değerli Meslektaşlarım,

Şubat 2017 tarihinde, Türkiye Romatoloji Derneği ve İstinye Üniversitesi Romatoloji Bilim Dalı iş birliği ile, Türkiye ve dünyada ilk kez 1. Geriatrik Romatoloji Sempozyumu’nu düzenledik. Farklı branşlardan meslektaşlarımızın yoğun katılımı ile, ilk kez geriatrik romatoloji konusunu ele aldık ve bu konularda kendimizi geliştirmek zorunda olduğumuzu anladık. Bu yüzden, bu sempozyumunun ikincisini, 2-3 Şubat 2018 tarihleri arasında Wyndham Hotel İstanbul Levent’te yapmayı planladık. Sizleri, bu 2. Geriatrik Romatoloji Sempozyumu’na davet etmekten büyük bir mutluluk ve gurur duymaktayım.

Geriatrik romatoloji, hem ülkemizde, hem de dünyada henüz hak ettiği yeri alamamıştır. Bugün biz romatolojik hastalıklardan bahsederken, çocukluk çağı ve yetişkin yaşta görülen hastalıkları düşünmekteyiz. Fakat nasıl ki bunlar ile ilgilenen pediatrik ve yetişkin romatologlar var ise, geriatrik hastalar ile da bu konuda yetişmiş romatologlar ilgilenmesi gerekmektedir. Çok yakın bir gelecekte, geriatrik romatolojinin farklı bir yan dal olması ihtimal dahilindedir. Çünkü bu yaşta görülen romatolojik hastalıklar, bazen çok farklı klinik ve laboratuvar bulgular, radyolojik görüntüler ve klinik seyir göstermektedirler. Daha da ötesi, bu yaştaki romatolojik hastalıkların tedavisi ile ilgili yeterli ve kanıta dayalı veriler henüz yeterli değildir.

Bu yıl, geçen yıldan farklı olarak, daha geniş ve kapsamlı bir bilimsel program hazırladık ve özellikle ‘Geriatrik Hastaya Yaklaşım’ konusunda bilgilerimize ışık tutacak, çok değerli hocalarımızı da davet ettik.

Sizlerin de paylaşacağınız bilgi ve tecrübeleriniz ile sempozyum daha da zenginleşecektir. Soğuk bir İstanbul Şubat’ında buluşmak dileği ile…

Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. Şenol KOBAK

 

EĞİTİM HEDEF GRUBU

Romatoloji, İç Hastalıkları, Fizik Tedavi, Aile Hekimliği, Geriatrik Romatoloji ve ilgili diğer bölümlerin uzmanları ve asistanları katılımı hedeflenmektedir.

SEMPOZYUM DİLİ

Sempozyum dili Türkçe’dir.

DAVET MEKTUBU

Sempozyum katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek davet yazıları Organizasyon Sekreteryası aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir. Sempozyum davet yazıları sadece izin amacı ile kullanılabilir.

KATILIM SERTİFİKASI

Sempozyuma kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

KAYIT VE DANIŞMA MASALARI

Sempozyum merkezinde kayıt ve danışma masası 2 Şubat 2018 tarihinde 10:00 – 18:00, 3 Şubat 2018 tarihinde 08:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet verecektir. Misafirlerimiz “D Event Turizm” personeli tarafından karşılanacaktır.

KAYIT & KONAKLAMA

Sempozyum ile ilgili kayıt ve konaklama ilgili tüm detaylara, http://geriatrikromatoloji2018.org/?p=kayit_konaklama adresinden ulaşabilirsiniz.

BİLİMSEL PROGRAM

Sempozyum bilimsel programına, http://geriatrikromatoloji2018.org/?p=program adresinden ulaşabilirsiniz…

  1. Geriatrik Romatoloji Sempozyumu

http://www.geriatrikromatoloji2018.org